Інтернет-портал української культури Кубані

Субота
18.11.2017
06:01
Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Чим Україна може допомогти Кубані? - Форум | Реєстрація | Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Розмова » Кубань та Україна: крізь сторіччя » Чим Україна може допомогти Кубані? (Нашим українським друзям)
Чим Україна може допомогти Кубані?
КерівникДата: Вівторок, 13.08.2013, 21:56 | Повідомлення # 1
Отаман
Група: Адміністратори
Нагороди: 0
Репутація: 2
Статус: Offline
Я народився і виріс на Кубані, серед моїх родичів на суржику, або на балачці, як тут кажуть, завжди розмовляла зі мною моя бабуся, це і заклало перші цеглинки знання української мови. Літературну вже довелося самому опановувати. В цьому допомагала невелика українська бібліотека, яку зібрав у себе мій батько, який хоч і не був українцем, але дуже добре знав і любив українську мову.

Ви знаєте, що Кубань — це місце, куди переселелилася значна частина запорізького війська наприкінці 18-го сторіччя, і українська мова збереглася тут ще відтоді. Чисельні хвилі міграції українських селян протягом ХІХ сторіччя поповнювали кількість українського населення Кубані. Тож і не дивно, що згідно з переписами 1897 та 1926 рр. українці складали найбільшу етнічну групу серед мешканців регіону. Українська мова, тобто її кубанський діалект, також відомий як "кубанська балачка" — це мова наших пісень, мова літератури Кубані до 1932 року. В цьому році, після років також примусової "українізації" у 1920-х, українська мова була в прямому сенсі заборонена на Кубані, ліквідовані всі українські навчальні заклади, яких було понад тисячі, українські ЗМІ, український театр. Почалася тотальна русифікація, яка в купі з голодомором привела до того, що українці Кубані перестали вважати себе українцямми, почали записуватися росіянами. Тут треба, заради справедливості, сказати, що й раніше люди з невисокою національною свідомістю, як на Кубані, так і на Україні вважали себе "руськими", радянська влада вміло зіграла на цьому...
Зараз на Кубані не існує жодної української школи, жодної бібліотеки, немає також українського культурного центра, який є, наприклад, у Москві. Однак тут він іще більше потрібний, ніж там, бо Кубань — це історичне місце проживання українців. Існує, щоправда, кілька українських організацій, таких як "Содружество Кубань-Украина", які ставлять собі метою відновлення зв’язків з Україною, повернення з непам’яті кубанської української літератури. І все це вони роблять виключно за свої гроші, не отримуючи нічого ані од Кубанського керівництва, ані від України.
Але так же не повинно бути! Україна повинна допомогти відродитися кубанській українській культурі. Треба, щоб Україна відкрила на Кубані хоч який не який культурний центр, популярізовала українську книгу серед досі "балакаючих" станичників. Також можливо створення якихось ЗМІ, українських каналів, які б давали можливість отримувати інформацію рідною мовою.

brodnykДата: Понеділок, 26.08.2013, 18:57 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Модератори
Нагороди: 1
Репутація: 1
Статус: Offline
Давайте розберемося чим і як Україна може допомогти Кубані.
Спершу визначимося від кого слід чекати допогоги. Хто "з України" впринципі міг би допомогти? Тут є три варіанти: держава, громадські організації, приватні особи.

Допомоги від української держави за нинішньої антиукраїнської влади очікувати абсолютно немає сенсу. Надіюсь ні в кого немає подібних ілюзій.

Можна пошукати інформацію про українські організації, яких цікавлять подібні питання і вийти з ними на контакт. Може вони допоможуть з випуском газет чи популяризацією української книги. Особисто я не знаю жодної такої організації, окрам Світового Конгресу Українців - http://www.ukrainianworldcongress.org/ -який є не українською, а міжнародною організацією.

Що ж стосується окремих осіб, то думаю, що знайдуться готові допомогти але тут потрібно з'ясувати чим саме такі особи можуть допомогти кубанцям.
Я знаю два види допомоги:
1)Грошова - можна, наприклад, допомогти з випуском української газети чи книги. Якщо я не момиляюсь, то "Вісник" закрили саме через недофінансування.
2)Організаційна (щось зробити).

Якщо хтось знає ще якісь джерела чи способи допомоги з України - опишіть їх. Хотів би усім побажати щоб дане обговорення було конструктивним.

P. S. Чим особисто я можу допомогти за вищевказаними пунктами:
1)Я вже допомогав з перекладом іноземних фільмів українською на своїй батьківщині - можу зробити це і для Кубані. Однак лише мене точно не вистачить для того, щоб випустити якусь газету - тут слід залучити багатьох небайдужих людей.
2)Можу пошукати в інтернеті маловідомі видання кубанської літератури або літератури про Кубань і викладати їх на різних сайтах, на яких раніше цього не було (на нашій групі "Вконтакі", на даному сайті, на Гуртом(наприклад ось це: http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=47082 - але Гуртом використовують переважно люди з України) та ін.)

Пока це все, що я зміг придумати. Хто знає більше - можете підказати.

Повідомлення відредагував brodnyk - Понеділок, 26.08.2013, 19:14

Форум » Розмова » Кубань та Україна: крізь сторіччя » Чим Україна може допомогти Кубані? (Нашим українським друзям)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Просвіта © 2017 Створити безкоштовний сайт на uCoz